1. leht 1-st

E30 ukseklaasi äravõtmine + el. akna paigaldus?

Postitatud: 05.03.2005 21:55 49
Postitas MantaOwner
Kuidas käib el. aknatõstuki mehhanismi küljest lahti 4-ukselise E30 esiukse klaas? Eespoolse (uksehinge poolse) kinnituse sain lahti (nagu siini peal liigub), aga teine pool ei taha lahti tulla, ei näe ka, kuidas see kinnitus on tehtud - sisemine ukseplekk segab vaatamist.

Tõnu

Postitatud: 06.03.2005 02:19 52
Postitas Hans
Pilt

Mismoodi sa selle siini pealt ära tõmbasid, kui sul teine kinnitus lahti keeramata?
Järjekord peaks ikka nii olema, et ennem kaks polti lahti ja siis tõmbad siini pealt ära ja tagasipanek vastupidi.

Kui sa ei näe mis pleki taga toimub siis lase aken nii alla või üles, et sealt august näeksid nagu pildil.

Et nüüd valedest asjadest ei räägiks siis nr 2 lahti keeratav (eelnev pilt), nr 1. tuleb klaasi tõstes välja.
Ehk oli abi.
Pilt

Postitatud: 06.03.2005 20:48 39
Postitas MantaOwner
Uks siis selline (4-ukseliselt kerelt):

Pilt

Mul kõik lahti lammutatud ukse sees, mis vähegi annab ja klaasi ei saa praegu liigutada. Plaanis on el. akende süsteem oma E30 coupesse ümber tõsta. Pole coupe ust lahti veel võtnud, kas piisab ainult el. mootori ümber tõstmisest või peab selle klaasitõstmismehhanismi ka ümber tõstma?

Tõnu

Postitatud: 06.03.2005 22:22 46
Postitas Hans
Vaata siis peeglikesega järgi, pea sinna ukse sisse nagunii ei mahu, kus asuvad need kaks kruvi mis tuleb lahti keerata. Kuna sul klaas üleval siis sa ei pruugigi näha seda kinnitust. Koht nende lahtikeeramiseks ju olemas nagu pildil näha.

Kui sa soovid sellelt valgelt ukselt klaasi ära võtta siis alustama peaks sellest, et klaas tuleb ülevalt välja, see eeldab, et sa ka alumise tihendi eemaldaksid. Nii et vool mootorisse ja klaas parajasse kõrgusesse.
Ilma klaasi ära võtmata seda "ussi" paras pusimine ukse seest kätte saada.

Soovitan kogu süsteemi ümber tõsta, kui mõõtudelt sobib, sest vändaga ja mootoriga erinevus on see, et mootori variandil on siinil kindlad naglad kuhu mootori kupatus kindlalt fikseeritakse. Vastasel juhul, kui ise midagi uut ei areta kinnituseks, lased ukse seest lihtsalt sodiks.

Postitatud: 06.03.2005 22:42 22
Postitas patrik
keera kuuskandiga klaas alla

Postitatud: 12.03.2005 12:15 17
Postitas MantaOwner
Et nüüd valedest asjadest ei räägiks siis nr 2 lahti keeratav (eelnev pilt), nr 1. tuleb klaasi tõstes välja.
Sain klaasi kätte, see nr 2 kronstein on küll kahe nr 10 poldiga kinni, mitte kruvidega nagu joonisel. Nr 1 jaoks ei pea klaasi tõstma, vaid piisab selle S-kujulise mehhanismi painutamisest nii, et see kronstein klaasi küljes oleva siini seest välja jookseb.
keera kuuskandiga klaas alla
Selle mootori küljes pole ühtegi kohta kuuskantvõtme jaoks.
Nüüd teine mure, seekord kupee uksega, see näeb seest välja selline:

Pilt

Jama on selles, et see hammasratas oma korpusega (mille külge aknavänt käib) on akna tõstemehhanismi (S-kujuline toru) külge stantsitud, mis nipiga selle lahti saab?
Kust saab seda möginat, millega pildil näha olev kile ukse külge kleebitakse?

Tõnu

Postitatud: 22.03.2005 11:05 42
Postitas patrik
on küll, tee silmad lahti

Postitatud: 22.03.2005 19:58 21
Postitas MantaOwner
Teisest teemast quote:
Autoks siis 84a 318i kupee , küsimus siis sellien,et kas tal on juba juhtmed elekrtiakende jaoks uste sisse ära veetud ,ja kui ei ole ... et kui raske seda siis ise teostada oleks ??? Et äkki keegi annaks näpunäiteid millest alustama peaks... Hetkel ei ole vidinaid endal aga on auto mille pealt ma nad endale saaks...et mis mul on vaja sealt teiselt autolt maha kakkuda üldse????
Sul vähe lihtsam variant, et nii doonor kui oma auto on mõlemad couped, saad selle S-kujulise siini koos el. mootoriga 1:1-le ümber tõsta ja juhtmed pead samuti ära vahetama, ei usu, et su autol juhtmed el. akna mootori jaoks tehasest olemas on, kui aken originaalis on vändaga. Üldiselt ca tund arvesta ühe ukse lahtivõtmiseks, kui rahulikult lammutada. Klaas lase alla, siis saad siini akna küljest kergemini lahti, seejärel siin igaltpoolt ukse küljest lahti, samuti ka mootor ning seejärel kogu kupatus ukse seest välja. Ettevaatlik peab olema selle siini väljavõtmisel - kui seda liiga kõvasti painutada, siis võib juhtuda, et poob siini sees oleva metallvarda kinni.
Oma auto kallal ei saa enne maikuud kahjuks midagi teha, seega anna teada, kui enda autos asja tööle saad.

Tõnu