1. leht 1-st

535 sumpa kohta

Postitatud: 23.08.2004 23:07 37
Postitas Erik_G
kas keegi teab kindlalt mis tüüpi sumpa oleks kõige parem alguse saab asi torukollektoritest aga edasi???

Postitatud: 24.08.2004 11:55 27
Postitas rajko
mul ka sama küsimus. Vana on ära roostetanud ja oleks vaja uut. Poest on natuke liiga kallis osta.

Postitatud: 24.08.2004 16:48 29
Postitas E28
mina kavatsen endale osta toru ja ise teha.pole rasket midagi kui keevitus käepärast

Postitatud: 24.08.2004 19:09 45
Postitas rajko
ise teha küll aga milline teha. 1 toru, 2 toru, mitu potti. Enda omal tahaks kati ka vahelt välja saada.
Mul selline mõte oli et kat vahelt välja ja selle kohapeale teha üleminek 2toru --> 1 toru, siis resokas vahele ja lõppu mingi "sport" või otseläbi või kuda iganes neid nimetatakse pott. Mingi 2.5" või 3" torusid kasutaks.

Postitatud: 24.08.2004 20:18 00
Postitas E28
ma arvan,et hea tulemus tuleks ikka 2-e toruga,kekele resokad (mõlemale üks) ja taha mingi ägedam pütt mis vastu ka peaks.ma muidugi ootan kuni mõnele inimesel torukollektor üle jääks :D ,kuid kellelgi ei jää kahjuks.torude läbimõõtude kohta vataks targast raamatust (soome keelne mingi),et palju on maksimaalne lubatud

Postitatud: 24.08.2004 20:35 26
Postitas truumu
M5-l (90.a.) olid torud(peale kollektorit) 2X 60mm , see peaks ka tuunitud 535-le sobima? :roll:

Postitatud: 24.08.2004 22:15 21
Postitas Aare
E28 kirjutas:ma arvan,et hea tulemus tuleks ikka 2-e toruga,kekele resokad (mõlemale üks) ja taha mingi ägedam pütt mis vastu ka peaks.ma muidugi ootan kuni mõnele inimesel torukollektor üle jääks :D ,kuid kellelgi ei jää kahjuks.torude läbimõõtude kohta vataks targast raamatust (soome keelne mingi),et palju on maksimaalne lubatud
See ei ole eriti arukas tegu. Esimene resokas ongi seepärast kahe toru peale üks, et tuletorudes tulevad gaasid peavad omavahel üksteist tasakaalustama. V8 mootoritel, millel on sidepipes pannakse selleks isegi ühendustoru (balance pipe). Selle kaugus on veel omaette teadus.

Postitatud: 25.08.2004 01:33 47
Postitas Erik_G
aga peale torukaid panna taha minema mingise 80mm toruga vahele yks pikem reso ja taha samuti??? mõtlen seda just sellepärast et originaalis igast kõverusi torudel sees ja pealegi on mul 2.8 pytt ka all praegu

Postitatud: 25.08.2004 08:10 02
Postitas Aare
Ega need kõverdused midagi ei muuda. Torukollektor koosneb ka ainult järskudest kõverdustest. Ja millegipärast võidusõidus neid kasutatakse.

Stock või vähe modifitseeritud (sinna alla läheb kuni 290 nukk, väike kanalite töötlus, väike kaane freesimine) ei ole resonaatori asukoha muutmine tark tegu.

Kõvasti modifitseeritud mootoritel tuleb see õige kaugus ise leida. Mingeid lambivalemeid siin pole. Küsimus on balance kauguses silindrist. Muidu pidi see sedasi käima, et pannakse esialgu paljad torud ning tõmmatakse rasvapliiatsiga pikk jutt piki toru. Ja siis antakse paar minutit minna sellise pöördega, mille jaoks te mootori tegite. Selle koha peal, kus rõhulaine lõpeb, kärssab see rasv maha. Ja sinna tulebki teha ühendus. Kui ühist resot ei panne, siis tuleb panna ühendustoru.

Postitatud: 25.08.2004 11:23 35
Postitas E28
asja nimi on siis H-pipe,samas on olemas ka X-pipe,need on ka nagu iga asi oma asja jaoks.mida tühjem sumps seda paremini peaks töötama kõrgetel pööretel.eks see jääb iga ühe enda teha millise sumpsi ta teeb :)

Postitatud: 25.08.2004 12:37 54
Postitas rajko
jah. Las igaüks teeb omamoodi, eks pärast vaatab mis ja kuidas kellelgi välja tuli :P
A kas resokas panna kat'i asemele või sellele kohale kus ta tehases on pandud?

Postitatud: 25.08.2004 14:31 14
Postitas Aare
E28 kirjutas:asja nimi on siis H-pipe,samas on olemas ka X-pipe,need on ka nagu iga asi oma asja jaoks.mida tühjem sumps seda paremini peaks töötama kõrgetel pööretel.eks see jääb iga ühe enda teha millise sumpsi ta teeb :)
Nojah, ainult mõnikord on targem teistelt snitti võtta kui ise jalgratast leiutada. Ei ole ükski alpina, M5, 540 vms eraldi väljalasetega - ikka on reso samas kestas...

Postitatud: 25.08.2004 14:53 13
Postitas Ragnar
rajko kirjutas: A kas resokas panna kat'i asemele või sellele kohale kus ta tehases on pandud?
Ma sooviks ka teada kuidas siis lõppude lõpuks parem on.
Teh passis mul kat märgitud ei ole, seega võiks vabalt ära võtta kati.
(sest tegelikult kat siiski on)
Kas panna torud, või resonaator või on targem kat alles jätta?

Postitatud: 25.08.2004 22:29 40
Postitas Erik_G
a saan e34 m5-e sumpa kogu pikkuses niiet probleemi pole enam vist :)

Postitatud: 26.08.2004 06:35 02
Postitas truumu
Erik_G kirjutas:a saan e34 m5-e sumpa kogu pikkuses niiet probleemi pole enam vist :)
mitu raha, kui saladus pole?

Postitatud: 26.08.2004 14:53 16
Postitas Gerrit
pean teile siinkohal meelde tuletama, et mu autol on all igati viisakas toru otsast l6puni!
(edasi moelge ise ja jalgige varuosade foorumit.)

Postitatud: 26.08.2004 19:13 52
Postitas Raiki
eest viid kokku yhe toru peale, kas sisi 2,5 või 3 tolli.
keskele resokas ja taha korralik otse-läbi sport

ja kui teha siis juba roostevaba

nii lihtne see ongi ;)

Postitatud: 27.08.2004 07:37 48
Postitas truumu
Raiki kirjutas: ja kui teha siis juba roostevaba
kas keskmine osa liiga tuliseks ei lähe?
roostevabal oli vist mingi jama soojuse edastamisega?