1. leht 1-st

Automaatkasti (steptronic) üldkontroll ??

Postitatud: 22.09.2005 17:36 54
Postitas Marquss
Tere!
Plaan soetada 523 aastast 1999-2000, kuna aga üsna suur osa müüdavatest isenditest on automaatkastiga (steptronic) tekkis küsimus:
nimelt ei ole ma kunagi omanud automaatkastiga autot ja seetõttu teema mulle võõras - kas on mingid lihtsad "nipid", kuidas veenduda kasti korralikus toimimises (et kui autoga väike proovisõit teha, siis kuidas katsetada, et kast korralikult töötab) ???
Samuti ei saa hästi aru sellest käsitsivalimise reziimist - millal seda nagu kasutatakse ja kuidas see toimib (kas siis saab käiku ainult manuaalselt valida või ikka teatud pööretest alates toimib jälle automaat)?

Kõik kasulikud nõuanded teretulnud. Samuti oodatud kogemused vastavate kastide rikete kohta.

Tänan tähelepanu eest! :D

Postitatud: 22.09.2005 23:15 53
Postitas Erik_G
arvan et kui vahetab sujuvalt k'iku ja mingeid lollusi ei tee siis vast ok. aga tasuks ka mingi diagnost teha, peaks vist saama. ja steptronic toimib nii et saad ise k'ikku vahetada siis kui tahad... Patricu modic vist võtab su kasti jutule ka...

Postitatud: 23.09.2005 08:37 33
Postitas priitv8
Erik_G kirjutas:steptronic toimib nii et saad ise k'ikku vahetada siis kui tahad...
Päris nii ju ka ikka ei ole. Steptronic oli on ja jääb automaatkastiks. Kui hetke kiiruse ja soovitud käigu kombinatsioon ikka mootori töödiapasooni ei sobi, siis seda ka ei lülitata. Ja piirajas vahetatakse ka alati kõrgemale käigule.

Postitatud: 23.09.2005 12:02 20
Postitas Marquss
Tänud vastajatele - see manuaalreziim sai nüüd enamvähem selgeks :)

Kas keegi oskab pisut selgitada "kick-down" teemat ? Kuidas see peaks toimima?

Milliste pöörete juures tavareziimis sõites käiguvahetus üldjuhul toimub (kõrgemale käigule lülitamine)?

Postitatud: 23.09.2005 12:08 18
Postitas priitv8
Marquss kirjutas:Kas keegi oskab pisut selgitada "kick-down" teemat ? Kuidas see peaks toimima?
Gaasipedaali all oli vanasti lüliti (nüüd kui el. gaasipedaalid, siis eraldi lülitit enam vaja pole). Kui pedaali nii põhja vajutad, et Kick-Down lüliti kokku läheb, vahetab kast lihtsalt 1 üi 2 astet madalama käigu, sest on arvata, et juht soovib kiirendada.

Postitatud: 26.09.2005 09:14 11
Postitas Tauri
lisaks veel, et kui sõidad automaatreziimis ja lähed nö manuaalreziimile siis selle liigutuse tulemusena (kang vasakule) läheb kast kõigepealt sport reziimi- pöörded peavad tõusma automaatselt 500 võrra!

Postitatud: 27.09.2005 12:40 44
Postitas Marquss
Tauri kirjutas:lisaks veel, et kui sõidad automaatreziimis ja lähed nö manuaalreziimile siis selle liigutuse tulemusena (kang vasakule) läheb kast kõigepealt sport reziimi- pöörded peavad tõusma automaatselt 500 võrra!
Et siis vahetab kohe käigu võrra madalamale ? Või ei tähenda see seda, et käik vahetuks ?
Igaljuhul hea info .. midagi sellist lootsingi siit kuulda .. ehk on veel mingeid "nõkse" mida tasuks kontrollida / proovida ?

Postitatud: 28.09.2005 09:53 20
Postitas HannoK
minu arusaamise järgi ta justnimelt vahetabki lihtsalt käigu madalamale.

Postitatud: 28.09.2005 10:04 04
Postitas Tauri
ei vaheta käiku allapoole- aju annab vastava käsu!

kõrgematel pööretel mootor erksam!

Postitatud: 28.09.2005 10:11 23
Postitas HannoK
ei ole ju eriti võimalik, et sama kiirusega ja sama käiguga on pöörded kõrgemad. Pole küll täpselt kursis selle kasti hingeeluga, aga esmapilgul tundub, et siis peab mingi asi kordi rohkem libisema.

Postitatud: 28.09.2005 20:00 35
Postitas Markii7
Tauri kirjutas:ei vaheta käiku allapoole- aju annab vastava käsu!

kõrgematel pööretel mootor erksam!
Käik on ikka see millega pöördeid tõstetakse ja allapoole kast neid vahetab!