1. leht 1-st

E65 745IL 2004 milline aku

Postitatud: 03.11.2011 12:21 10
Postitas cretzky
Hei

Nimelt on selge , et aku vajab vahetust. Pagassi vaatlusel selgus, et eelmine omanik on sinna pannud tavalise happe aku 110a ja pikkusega 39cm. Minu teada peaks olema kuiv aku????
Kas on teil kogemust , mida reaalselt peaks seal kasutama ja on kellelgi ka mõnda head tarnijat soovitada?

Re: E65 745IL 2004 milline aku

Postitatud: 04.11.2011 13:43 02
Postitas eero
AGM aku peaks olema küll jah. ETK ütleb. et AGM tuleb panna alati isegi kui peal on 110Ah plii.
90Ah AGM on õige. Selline on Exide ja Centra valikus olemas. Sisu peaks olema sama mõlemal.
Varta ja Bosch pakuvad sinna 95Ah AGM-i (S6). Samuti samast kohast tulevad, vahe etikettides.

Aga igal juhul vaja autole ka uus aku tutvustada. Isegi kui samasuguse vastu vahetada.

Re: E65 745IL 2004 milline aku

Postitatud: 04.11.2011 14:45 12
Postitas cretzky
Kas keegi oskaks head hinda ka pakkuda.oleks kohe valmis ühte isendit ostma.

Re: E65 745IL 2004 milline aku

Postitatud: 04.11.2011 16:11 35
Postitas mel1
UMis on orig.€300.- analoog €150.-kui nats maha rääkida :) hinda
Vahet ei ole vedel-või AGM registreerida saab mõlemat.Viimane jutu järgi parem.
Sai tutikas AGM peale omale ja vedel orig.E65 jäi tagavaraks aga igati korras :)

Re: E65 745IL 2004 milline aku

Postitatud: 04.11.2011 17:13 52
Postitas cretzky
Kas vedel on sul ka tutikas mis ylejäänud on. Oleks isegi huvitatud kui tegu teve asjaga. Kes akut autole tutvustab kas ainult um?

Re: E65 745IL 2004 milline aku

Postitatud: 04.11.2011 18:02 42
Postitas mel1
Olen kuulnud,et kui voolu lased kapoti alt peale (vollukatkestust ei tee) saab aku niisama kah ära vahetada ja kui mahti kunagi siis võib ju UMist läbi kaia ja ära registreerida mingi 25.- vist oli.Vaata PM-i,panin sinna.

Re: E65 745IL 2004 milline aku

Postitatud: 06.11.2011 15:22 32
Postitas RaulTR
See on lihtne Oma kogemus, et UM-st kuivakku koos juhtmete külge panemisegi, väidetavalt õpetavad autole uut olukorda, maksab kusagil 400eur. Seda kas ise mõllates odavamalt läbi ajada kogemus puudub.

Re: E65 745IL 2004 milline aku

Postitatud: 06.11.2011 17:19 34
Postitas meego
mel1 kirjutas:Olen kuulnud,et kui voolu lased kapoti alt peale (vollukatkestust ei tee) saab aku niisama kah ära vahetada ja kui mahti kunagi siis võib ju UMist läbi kaia ja ära registreerida mingi 25.- vist oli.Vaata PM-i,panin sinna.
Battery replacement

After replacement of the battery, the service function

”Register battery replacement”

must be used to inform the power module of the battery replacement.
Registering the battery replacement
Why register the battery replacement?

After fitting a new battery, the service function 'Register battery replacement' should be run. Registration of the battery replacement is necessary to notify the power management (software in the engine electronics and intelligent battery sensor) that a new battery has been fitted in the vehicle.
Without registration of the battery replacement, the power management does not run properly and this can lead to function limitations, for example reduction or deactivation of individual consumer units.

Register battery replacement
This function informs the power management in the DME/DDE of a battery replacement. The following operations are performed:
•The current kilometre reading is stored for the battery replacement.
•The stored measured values (battery charge statuses, current, voltage, temperature, etc.) are deleted.
•The power management is initialised.
Replacing the battery: other battery capacity or AGM battery
As the battery depends on the engine ands options fitted, the following information is coded in the CAS:
•Battery capacity (for example 90 Ah)
•Battery type: AGM battery or lead-acid battery.
In the case of battery replacement, in general the battery capacity used as series standard may be used.
On installation of a battery with higher or lower capacity or installation of an AGM battery, Progman must be used to recode the CAS.