1. leht 1-st

e39 kojamehed lõpetasid töötamise külmaga

Postitatud: 03.01.2016 21:55 18
Postitas lluige
2.Jaanuari hommikul tööle minnes oli ilm külm kuskil -15 ja rohkemgi. Andsin eelsüüdet (525td) ja kindalaeka juurest tuli tugevat sellist"plõksumist". Lõpuks auto tööle saades tahtsin kojamehi kasutada ja need liikusid kõigest 10cm. Lükkasin käsitsi tagasi. Mõtlesin, et külma saanud ja ehk soojemaga läheb tööle. Olen muidugi varem teadlik, et on hoovastiku probleem sellel kere tüübil. Järgmine päev proovisin uuesti, liikus ca 2-3 cm ja kõik.

Nüüd uurides, et võib olla relee probleem. Ise kahtlustangi seda, just tänu plõksimisele eelnevalt ja viewtopic.php?f=39&t=242062" onclick="window.open(this.href);return false; postitusele. Seal Onuwoody väidab, et mootori suremisega kaob ka ära klaasipesu vedeliku surve, mul aga töötab. Ja midagi oli ka juttu, et kojamehed töötavad vahest aeglaselt. Mul oli ka aeg ajalt nii, aga pigem ainult külma mootoriga. Vaevalt teist korda oleks liikunud kui oleks olnud hoovastik.

Ehk küsimus kas on võimalik kuidagi muud moodi releed kontrollida kui multimeetriga
( " onclick="window.open(this.href);return false; ) ja kust saaks uut releed? Tundub lihtsalt isiklikult selline spetsiifiline asi... Suvel otsisin sharniiri hülssi ja seda sai kas pool uut autot ostes või ainult kellegi käest kes lammutas.

Re: e39 kojamehed lõpetasid töötamise külmaga

Postitatud: 03.01.2016 21:59 58
Postitas porku
Ma olen alati lihtsama vastupanu teed läinud. Võtan kapoti alt lihtsalt mõne teise samasuguse relee, kui soovitud asi selle relega töötab siis on selle viga ja kui ei tööta siis proovin seda sama vana releed milegile muule. :D

Aga üldiselt peaks kuidagi saama kontrollida ka testeriga aga pole viitsinud süveneda kuna ümber tõstmine on kirem moodus

Re: e39 kojamehed lõpetasid töötamise külmaga

Postitatud: 27.01.2016 12:24 23
Postitas lluige
Peale pesulas käiku sulasid üles. Midagi siiski on viga, sest niikui vähegi külmem tõmbab kinni. Natukene aega kangi all hoides "soeneb" ja hakkab tööle . Teadmiseks teistele lihtsalt kellel ka külmaga jäid kojamehed kinni.

Re: e39 kojamehed lõpetasid töötamise külmaga

Postitatud: 27.01.2016 13:48 26
Postitas mastergut
Minu e39 streigivad ka. Külmalt lükkan kangi siis kojamehed teevad 6 tiiru umbes ja jäävad suvalisel kohal seisma. Ja ei toimi enne kui süüdeväljavõtta. Soojaautoga hakkavad normaalselt toimima. Vahetasin ka teiselt autolt releesid aga midagi ei muutunud. 530d 142kw vihmasensoriga ( sensorijuhtmed lahti ) ehk sellest jama ?

Re: e39 kojamehed lõpetasid töötamise külmaga

Postitatud: 29.01.2016 08:04 59
Postitas lluige
Ei tea jah, Mul sensor järgi, aga seis sama küllaltki. Õnneks on hetkel + kraadid. :)

Re: e39 kojamehed lõpetasid töötamise külmaga

Postitatud: 29.01.2016 16:26 52
Postitas Burn7
2kki on viga kojamehe lõpuanduris. Asub vist kojamehe mootori küljes.

Re: e39 kojamehed lõpetasid töötamise külmaga

Postitatud: 31.01.2016 04:01 34
Postitas Indrek523
Ühel sõbral oli 39sal sarnane jama, asi koorus sinnani et kojameestemootoris oli vesi ja külmaga see enam ei toimetanud!

Re: e39 kojamehed lõpetasid töötamise külmaga

Postitatud: 12.03.2016 16:04 28
Postitas mastergut
Sensorijuhe oligi lühises ja streikis

Re: e39 kojamehed lõpetasid töötamise külmaga

Postitatud: 20.05.2018 20:44 32
Postitas lluige
Asi lahendatud, adminid võivad ära kustutada teema!

Re: e39 kojamehed lõpetasid töötamise külmaga

Postitatud: 24.05.2018 21:11 33
Postitas Volum
Kena oleks teada ka, milles viga oli?